Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim Red Dot Award I 2000x1500

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim – ikona designu

Z pewnością widziałeś – lub widziałaś – klimatyzator ścienny. Przedmiot codziennego użytku. Jednak to, co zobaczysz teraz, to przedmiot sztuki użytkowej, który nie tylko jest cichy i oszczędny, ale przede wszystkim wygląda naprawdę niesamowicie.

 

O klimatyzatorze ściennym LG Artcool Slim można napisać wiele. I za moment wszystkiego się o nim dowiesz. Ale jest coś, co opisać byłoby niezwykle trufno – to jego niezwykły, oryginalny i stylowy wygląd. Ten klimatyzator doda uroku każdemu pomieszczeniu, w którym go zamontujesz. A oprócz tego przyniesie upragniony chłód w upały i przyjemne ciepło w chłodne dni. Oczyści powietrze z bakterii i zapachów, a nawet pokaże, ile zużywa energii. Poznaj wyjątkowy klimatyzator LG Artcool Slim!

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim – niebanalna forma

Kiedy jest wyłączony, wygląda dyskretnie, ale zawsze efektownie. Kiedy go włączysz, przedni panel o bokach w kształcie półksiężyca eleganckim ruchem odchyli się, odsłaniając dysze nawiewu powietrza.

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim III
Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim III

Te dysze klimatyzatora LG Artcool Slim umożliwią Ci pełną kontrolę nad kierunkiem nawiewu zarówno w poziomie, jak i w pionie – ale o tym dowiesz się już za chwilę. Teraz popatrz jeszcze, jak piękne jest to urządzenie. LG dostało za nie Red Dot Design Award – nagrodę, przyznawaną za wybitną stylistykę.

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim Unikalne Cechy
Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim Unikalne Cechy

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim – aktywna kontrola zużycia energii

Podczas pracy w trybie chłodzenia klimatyzator LG Artcool Slim wykazuje się współczynnikiem efektywności energetycznej w klasie A++. To znakomity wynik, ale gdybyś zechciał – lub zechciała – dodatkowo ograniczyć maksymalne zużycie prądu przez klimatyzację w Twoim domu, mieszkaniu czy biurze, to LG daje Ci taką możliwość w postaci aktywnej kontroli zużycia energii.

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim aktywna kontrola zuzycia energii poziomy oszczedzania
Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim aktywna kontrola zuzycia energii poziomy oszczędzania

Jeżeli wybierzesz klimatyzator ścienny LG Artcool Slim, to za pomocą przycisku na pilocie będziesz w stanie ograniczyć maksymalny pobór prądu przez urządzenie. Badania, przeprowadzone przez LG, dowiodły, że większość użytkowników klimatyzacji ustawia zbyt mocne chłodzenie. Aktywna kontrola zużycia energii wraz z wyświetlaczem, pokazującym aktualny pobór mocy, mają pomóc zapobiec takim sytuacjom i przynieść Ci dodatkowe oszczędności.

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim aktywna kontrola zużycia energii pilot
Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim aktywna kontrola zużycia energii pilot

Kiedy wybierzesz pierwszy stopień oszczędzania, maksymalny pobór mocy spadnie do poziomu 75 procent. Patent na oszczędzanie polega na tym, że spadek mocy chłodniczej będzie niższy – utrzyma się ona na poziomie 86 procent. W ten sposób efektywność pracy klimatyzatora LG Artcool Slim wzrośnie.

Drugi stopień oszczędzania oznacza ograniczenie poboru mocy o połowę, podczas gdy dostępne pozostanie aż 79 proc. mocy chłodniczej. To oznacza kolejny wzrost efektywności energetycznej klimatyzatora – ku uciesze Twojego portfela, a także uszu sąsiadów, ponieważ przy niższej mocy hałas agregatu wyraźnie spada.

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim aktywna kontrola zużycia energii poziomy
Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim aktywna kontrola zużycia energii poziomy

Powyższe obrazki pokazują, jak można wykorzystać poziomy oszczędzania w zależności do tego, ile osób przebywa aktualnie w klimatyzowanym pomieszczeniu i na ile są one aktywne. Kiedy siedzisz spokojnie, Twój organizm wytwarza mniej ciepła, więc i klimatyzator nie musi chłodzić tak mocno, jak w sytuacji gdy jesteś w ciągłym ruchu, albo  w klimatyzowanym pomieszczeniu przebywa wiele osób.

Klimatyzator LG Artcool Slim – wyświetlacz zużycia energii

Jeżeli lubisz techniczne gadżety, albo po prostu chcesz mieć kontrolę nad zużyciem prądu, to LG ma coś dla Ciebie – klimatyzator Artcool Slim wyposażono bowiem w wyświetlacz, który na Twoje życzenie może pokazywać zużycie energii.

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim Wyswietlacz Zuzycia Energii
Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim Wyswietlacz Zuzycia Energii

Jak to działa? Normalnie wyświetlacz klimatyzatora LG Artcool Slim pokazuje na przednim panelu obudowy nastawioną przez Ciebie docelową temperaturę pomieszczenia, utrzymywaną przez klimatyzator. Kiedy naciśniesz odpowiedni przycisk na pilocie, wyświetlacz przełączy się w tryb pokazywania poboru prądu.

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim Przycisk Energy Display
Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim Przycisk Energy Display

Zapewne zastanawiasz się: „Czy taki gadżet do czegoś Ci się przyda?” To całkiem prawdopodobne. Wystarczy bowiem, że przemnożysz liczbę, wyświetlaną na klimatyzatorze przez liczbę godzin jego pracy i cenę jednej kilowatogodziny prądu, a będziesz w stanie określić, ile zapłacisz za prąd. Zostaniesz w ten sposób świadomym użytkownikiem – lub użytkowniczką – klimatyzacji!

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim – cichy i dyskretny

Inżynierowie LG postarali się, aby Twój nowy klimatyzator Artcool Slim działał tak dyskretnie, jak to tylko możliwe. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym, hałas tego wyjątkowo kompaktowego klimatyzatora udało się ograniczyć do zaledwie 19 decybeli w cichym trybie pracy.

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim cicha praca 19 dB
Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim cicha praca 19 dB

Tak niski poziom hałasu klimatyzacji LG Artcool Slim udało się uzyskać w oparciu o specjalny kształt łopatek wentylatora, który będzie wdmuchiwał powietrze do pomieszczenia, w jakim zamontujesz klimatyzator. Inżynierowie LG zbadali, że ukośne łopatki wentylatora obniżają hałas emitowany przez urządzenie i optymalizują przepływ powietrza.

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim cicha praca ukosne lopatki wentylatora
Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim cicha praca ukosne lopatki wentylatora

Aby jeszcze bardziej zminimalizować hałas Twojego klimatyzatora LG Artcool Slim, zastosowano supercichy napęd wentylatora za pomocą bezszczotkowego silnika elektrycznego prądu stałego z magnesem trwałym. Dzięki temu jedynym odgłosem, który usłyszysz w klimatyzowanej sypialni, będzie delikatny szum powietrza, a nie dźwięki, które kojarzysz z pracą urządzeń elektrycznych gospodarstwa domowego.

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim cicha praca silnik BLDC
Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim cicha praca silnik BLDC

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim – cicha praca agregatu

Cisza w Twoim klimatyzowanym domu, mieszkaniu czy biurze to jedno, a cisza na zewnątrz – to drugie. LG dba nie tylko o ciszę w pomieszczeniach, lecz także o spokój Twoich sąsiadów i proponuje Ci system ograniczający hałas agregatu zewnętrznego. Po przyciśnięciu przycisku na pilocie, obniży się on o 3 decybele.

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim cicha praca agregatu pilot
Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim cicha praca agregatu pilot

Być może ta liczba wydaje Ci się mała, ale uwierz nam – w przełożeniu na hałas to naprawdę odczuwalna ulga. System ograniczania hałasu jednostki zewnętrznej klimatyzatora LG Artcool Slim interweniuje wtedy, kiedy klimatyzator „chce” pracować z maksymalną mocą.

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim cicha praca agregatu wykres
Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim cicha praca agregatu wykres

Jest wysoce prawdopodobne, że nie odczujesz spadku wydajności klimatyzatora LG Artcool Slim wtedy, kiedy system wyciszania agregatu ją ograniczy. Za to hałas na zewnątrz zostanie znacznie ograniczony. Inaczej mówiąc: jeżeli Twoi sąsiedzi zamierzają kupić sobie klimatyzator, to życzymy Ci, aby był to LG Artcool Slim z trybem cichej pracy agregatu!

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim – filtr 3M MICRO-ochrona

Wiesz już, że klimatyzacja LG zapewni Ci ciszę w pomieszczeniach i minimalny hałas na zewnątrz budynku, a do tego będzie ozdobą w Twoim domu, mieszkaniu czy ekskluzywnym biurze. Czas pokazać Ci, jak bardzo LG Artcool Slim zadba również o jakość powietrza, którym będziesz oddychać po jego zamontowaniu.

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim Bez Kurzu i Bakterii
Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim Bez Kurzu i Bakterii

Dzięki filtrowi 3M MICRO-ochrona klimatyzator Artcool Slim wyłapie z powietrza drobiny kurzu i rezydujące na nich bakterie. Nie jest to jednak taki zwykły filtr, którego działanie jest wyłącznie mechaniczne. Cząsteczki kurzu są bowiem wprowadzane w wąskie szczeliny, a następnie – na drodze elektrostatycznej – „przylepiane” do ścianek filtru.

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim filtr 3M MICRO-ochrona
Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim filtr 3M MICRO-ochrona

Jak to działa? Najpierw powietrze zasysane jest do wnętrza klimatyzatora LG Artcool Slim. Następnie cząsteczki kurzu dostają się do bardzo wąskich szczelin powietrznych, przygotowanych przez firmę 3M. Dzięki ładunkom elektrostatycznym, kurz wraz z bakteriami jest wychwytywany z powietrza i zatrzymywany w filtrze. Na koniec do Twojego pokoju wypływa czyste powietrze.

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim filtr 3M MICRO-ochrona etapy filtrowania
Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim filtr 3M MICRO-ochrona etapy filtrowania

Kup klimatyzator teraz w naszym sklepie!

Klimatyzator LG Artcool Slim z jonizatorem Plasmaster Plus – pokonaj bakterie i zapachy

Zwykły jonizator poprawia samopoczucie. Jonizator plazmowy LG Plasmaster Plus dodaje do tego potężną broń w walce z drobnoustrojami oraz niechcianymi zapachami w Twoim domu, biurze lub mieszkaniu. Przyda Ci się wszędzie: w sypialni będziesz oddychać lekkim, czystym powietrzem, a w biurze, gdzie przebywa wiele osób, Twój nos nie odczuje ich obecności.

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim Zdrowe Srodowisko
Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim Zdrowe Srodowisko

Niezliczone jony ujemne w niewidzialnym i niesłyszalnym dla Ciebie procesie oblepiają niechciane cząsteczki bakterii lub zapachu, znajdujące się w powietrzu, i na drodze reakcji chemicznej – skutecznie eliminują. W ten sposób możesz być pewien – lub pewna – że powietrze, którym oddychasz w klimatyzowanym pomieszczeniu, będzie nie tylko lekkie i przyjemne, lecz także krystalicznie czyste.

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim jonizator Plasmaster Plus sterylizacja i dezodoryzacja
Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim jonizator Plasmaster Plus sterylizacja i dezodoryzacja

Na poniższym wykresie możesz zobaczyć, jak bohaterski jonizator Plasmaster Plus klimatyzatora LG Artcool Slim okazał się prawdziwym „kilerem” dla bakterii gronkowca złocistego. Do unicestwienia niemal całej obecnej w pomieszczeniu ich populacji potrzebował zaledwie godziny.

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim Plasmaster Plus test gronkowiec zlocisty
Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim Plasmaster Plus test gronkowiec złocisty

Jeszcze szybciej klimatyzator LG Artcool Slim z jonizatorem Plasmaster Plus poradził sobie z likwidacją bakterii pałeczki okrężnicy. Zajęło mu to – w konkretnych warunkach pomieszczenia testowego – pół godziny.

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim Plasmaster Plus test paleczki okreznicy
Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim Plasmaster Plus test paleczki okrężnicy

Ale jonizator Plasmaster Plus to nie tylko zdrowe powietrze wolne od drobnoustrojów, lecz także atmosfera wolna od zapachów. Jak już wspomnieliśmy, klimatyzator LG Artcool Slim skutecznie neutralizuje wiele nieprzyjemnych zapachów, również tych rezydujących w tkaninach lub dywanach.

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim Plasmaster Plus test zapach
Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim Plasmaster Plus test zapach

Zamów teraz i ciesz się komfortem!

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim – typ, który sam o siebie dba

Być może spotkałeś – lub spotkałaś się – z charakterystycznym zapachem „wilgoci z klimatyzacji”. Ten zapach powstaje na skutek nagromadzenia się grzybów w wymienniku ciepła. Idealnym środowiskiem do ich namnażania jest wilgoć, pozostawiana w starego typu klimatyzatorach po ich wyłączeniu.

Ale LG Artcool Slim dobrze o tym wie i dlatego – kiedy go wyłączysz – pozostawia wentylator włączony jeszcze przez kilka minut. Po co? Po to, aby resztki wilgoci, które pozostaną po pracy klimatyzatora w trybie chłodzenia, definitywnie stamtąd wyparowały. W ten sposób pleśnie nie będą miały pożywki i urządzenie zawsze pozostanie czyste i gotowe do pracy.

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim automatyczne oczyszczanie
Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim automatyczne oczyszczanie

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim – pełna kontrola nad kierunkiem nawiewu

Na pewno to już Cię kiedyś spotkało – jak nie w domu, to w samochodzie. Chodzi o ten nieznośny, lodowaty nawiew prosto w Twoją twarz. Dlatego klimatyzator LG Artcool Slim zapewnia kontrolę nad kierunkiem nawiewu zarówno w pionie, jak i w poziomie. To znaczy, że za pomocą pilota będziesz mogła – lub mógł – tak pokierować strumieniem zimnego powietrza, aby nie wiało bezpośrednio na Ciebie.

Klimatyzator LG Artcool Slim Inverter V czterokierunkowy Auto Swing pomieszczenie
Klimatyzator LG Artcool Slim Inverter V czterokierunkowy Auto Swing pomieszczenie

Ta praktyczna funkcja przyda się również wtedy, kiedy zapragniesz, aby chłód niezawodnie dotarł do wszystkich zakamarków Twojego pomieszczenia. Możesz wtedy włączyć automatyczny ruch żaluzji poziomych, a klimatyzator LG Artcool Slim będzie „wachlował” nimi na lewo i na prawo, doskonale mieszając powietrze w chłodzonym pomieszczeniu.

Klimatyzator LG Artcool Slim – wybierz model dla siebie

To niezwykłe urządzenie produkowane jest w dwóch mocach, które pozwalają dopasować klimatyzator do gabarytów pomieszczeń w Twoim domu, mieszkaniu lub biurze:

Sprawdź naszą ofertę!

Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim V
Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim V

Jeżeli potrzebujesz naprawdę designerskiego klimatyzatora o światowej klasy stylistyce, a jednocześnie dysponującego znakomitymi parametrami, to LG Artcool Slim jest właśnie dla Ciebie. Już teraz zamów go i ciesz się niebanalnym wyglądem urządzenia, orzeźwiającym chłodem i krystalicznie czystym powietrzem w Twoim domu, mieszkaniu lub dystyngowanym biurze.

 

Kup klimatyzator LG Artcool Slim!